پنجاه درصد تخفیف روی تمام پکیج های آموزشی

راه های یادگیری ساز دهنی چیست؟

  • 7 مرداد 1401
روش های یادگیری ساز دهنی

برای یادگیری ساز دهنی 4 روش وجود داره که در این مقاله به ترتیب میخوایم این راه ها رو با هم مقایسه کنیم و مزایا و معایب هر کدوم رو با هم بررسی کنیم.

 

آموزش حضوری ساز دهنی

اولین روش آموزش موسیقی و همچنین سازدهنی، روش آموزش حضوری بوده که در این روش هنرجو به آموزشگاه های موسیقی مراجعه میکرده و پس از ثبت نام در کلاس های مدرسی خاص، شروع به یادگیری اون ساز (هارمونیکا) میکرده.

برای سال های طولانی، این روش تنها روش یادگیری سازدهنی بحساب میومد و بزرگترین مشکل این روشِ آموزشی، این بود که چون ساز دهنی یک ساز جدید بحساب میومد، مسلما تعداد مدرسین این ساز هم تعدادشون محدود بود و همچنین بیشتر در شهرهای بزرگ ایران اقدام به آموزش این ساز در آموزشگاه ها میکردن. پس با این روش، فقط افرادی که در اون شهر حضور داشتن میتونستن براحتی از آموزش های اون مدرس استفاده کنن و افرادی که در شهرهای دیگه ساکن بودن یا باید قید فراگیری این ساز رو میزدن یا مشقت های سفر برای شرکت در کلاس های اون مدرس بخصوص رو به جون میخریدن و خودشون رو به کلاس هاش برسونن.

از معایب دیگه ی این روش آموزش سازدهنی، که در حال حاضر هم هنوز پا برجاست، میشه به این اشاره کرد که برای شرکت در کلاس های آموزشگاهی، شما مجبور به حضور فیزیکی در روز و ساعت مقرری که از طرف آموزشگاه برای شما تعیین شده هستید.

علاوه بر این، شما فرض کنید که قصد شرکت در مهمانی بخصوص یا قرار کاری مهمی را دارید و قادر به شرکت در جلسه ی پیش روی کلاس سازدهنی خود رو ندارید. بر اساس قانون آموزشگاه های موسیقی، اگر به هر دلیلی هنرجو غیبت انجام دهد (صرف نظر از موجه بودن یا نبودن) جلسه ی مورد نظر سوخت میشود و با توجه به افزایش شهریه کلاس های موسیقی (بدلیل تورم بی سابقه) ضرر مالی قابل توجه به هنرجو وارد میشه.

 

آموزش آنلاین ساز دهنی

با گسترش و همچنین افزایش سرعت اینترنت، بازار کلاس های آنلاین در سراسر جهان رونق گرفت. بگونه ای که اگر شما احتیاج به استفاده از متد نوازنده یا مدرس سازدهنی بخصوصی در آنسوی دنیا هستید، بدون سفر کردن به اون نقطه خاص، میتونید از متد اون مدرس به صورت آنلاین بهره ببرین.

تمام خصوصیات کلاس های آنلاین سازدهنی، دقیقا شبیه خصوصیات کلاس های حضوری این ساز هست با این تفاوت که هنرجو، بجای حضور فیزیکی سر کلاس، بصورت مجازی سر کلاس حاضر میشه.

در این نوع کلاس، مدرسِ هارمونیکا یک روز و ساعت مشخص رو برای هنرجوی آنلاین ساز دهنی در نظر میگیره و بطور مثال مقرر میشه که کلاس این هنرجو، روزهای دوشنبه ساعت 19 تا 19:30 برگزار بشه. مدرس و هنرجو موظف هستن که دقیقا سر ساعت مقرر به صورت همزمان آنلاین بشن و از طریق تماس تصویری واتس اپ یا اسکایپ، این کلاس برگزار میشه.

از مزایای کلاس های آنلاین ساز دهنی این هست که هنرجو و مدرس احتیاج به حضور در مکان مشخصی برای برگزاری کلاس نیستن. و هر دو میتونن حتی در سفر هم با اتصال به اینترنت، این کلاس مشخص رو برگزار کنن. اما در عین حال اگر هنرجو امکان آنلاین شدن در اون ساعت مشخص رو نداشته باشه عملا اون جلسه از کلاس آنلاین هارمونیکا، سوخت خواهد شد.

در کلاس های آنلاین سازدهنی، هنرجو قادر خواهد بود تا تمام جلسه ی کلاس آنلاین رو با نرم افزار های ضبط صدا و تصویر، به صورت کامل ریکورد کنه و بارها و بارها اون جلسه رو مشاهده کنه. اما کیفیت ضبط این جلسه ی آنلاین ممکنه قابل قبول نباشه بدلیل اینکه سرعت اینترنت در ایران دچار اختلالات شدیدی هست و ممکنه بارها و بارها حین مکالمه تصویری، کیفیت صوت یا تصویر بشدت افت کنه.

 

کلاس آفلاین ساز دهنی

در این نوع آموزش، هنرجو و مدرس سازدهنی، ملزم به حضور در مکان یا زمان خاصی برای برگزاری کلاس نیستن و شیوه ی آموزش به این صورت هست که تعداد جلسات ماهیانه برابر با 4 هست.

 در ابتدا مدرس هارمونیکا در روزی مشخص در هفته، درسی را در قالب فایل ویدیویی برای هنرجوی ساز دهنی ارسال میکنه و هنرجو ملزم به تمرین اون درس بمدت یک هفته و تا زمان برگزاری جلسه ی بعدی کلاس آنلاین ساز دهنی هست. سپس هفته آینده و در روز برگزاری جلسه ی بعد، این درس را در قالب فایل صوتی یا تصویری ضبط میکنه و برای مدرس سازدهنی ارسال میکنه و مدرس اصدام به رفع اشکال و توضیح درس جدید میکنه و این چرخه هر هفته تکرار میشه و روند آموزش به این صورت طی میشه.

این روش آموزشی کاملا مناسب افرادی هست که امکان برگزاری کلاس آنلاین در زمان یا مکان خاصی رو ندارن بطور مثال افرادی که دائما در ماموریت کاری هستن و نمیتونن برنامه ریزی دقیقی جهت شرکت در کلاس آنلاین ساز دهنی داشته باشن.

پکیج خودآموز سازدهنی

 

دیدگاه خود را بنویسید :